Lapas karte  
 
 


Pieteikties
 
 
IZKLAIDE, /teātris/ / 2002.gada 1.novembris
Vai esi gatavs otra dēļ mirt?
Tekla Šaitere

Teātrī Skatuve iestudēts aizkustinošs mīlas stāsts par Tristānu un Izoldi

Vai vēlaties dzirdēt stāstu par mīlestību un nāvi? Par to, kā divi jaunieši dzīvoja, bija priecīgi un bēdīgi, kā viņi mīlēja viens otru un, diemžēl, nomira vienā dienā? (...)

(...) Atnāca, lai paliktu
Tie, kuri pirms diviem gadiem šajā teātrī skatījās iestudējumu Sudraba slidas, atpazīs Tristāna un Izoldes lomu tēlotājus – Ingu Siliņu un Arvīdu Svalpi, kuri gan ir paaugušies un izstīdzējuši, gan arī noslīpējuši savu meistarību (Inga nospēlējusi lomu arī citā Skatuves iestudējumā – lietuviešu lugā Formula).

Režisore A. Eižvertiņa saka: “Šie divi jaunieši jau var doties studēt Kultūras akadēmijas aktieru kursā. Taču gribu brīdināt skatītājus, ka izrādi spēlē nevis profesionāli aktieri, bet fondu studijas audzēkņi. 1999. gada nogalē teātrī Skatuve sanāca 38 bērni un jaunieši no Latgales priekšpilsētas mu iestādēm, no daudzbērnu ģimenēm un četras dienas nedēļā sāka apgūt aktiermākslas meistarību, mācījās skatuves runu, kustības, deju. Tas bija iespējams, pateicoties Sorosa fonda Latvijas un Eiropas Kultūras fonda finansējumam. Jauniešu pedagogi bija Ansis Rūtentāls, Aina Matīsa, Māra Liniņa, Tamāra Ēķe, Dzintars Krūmiņš un es. 2000. gada decembrī notika šīs jauniešu grupas kodola pirmā izrāde Sudraba slidas. Tā tika spēlēta vairāk nekā piecdesmit reižu. Stāsts par Tristānu un Izoldi ir teātra Skatuve fondu studijas otrais iestudējums. Iespējams, ka studijas vienpadsmit puiši un meitenes nekad neies mācīties par aktieriem, bet būs labi skatītāji, jo viņi mīlēs teātri”(...)

Atpakaļ   
© Biedrība "Teātris "Skatuve"". Izstrādātājs: SIA "Profero", 2006.


Ja Slim Aktuali

NktsSrg VelasMzg

Veeja Ziedi

Apkj mlniec

PMT mlp aktl