Lapas karte  
 
 


Pieteikties
 
 
DIENA, /kultūra/ / 1998.gada 10.decembris
Zanes Kreicbergas otrais vārds
Silvija Radzobe

Jokdara Bustera pasaule studijteātrī Skatuve
Zane Kreicberga ir izdarījusi to, ko divu gadu laikā nav atjēdzies izdarīt neviens “lielais” režisors – viņa ir savākusi izkaisītos daugavpiliešus un arī uzticējusies viņiem. Izrādē atkal raisās asprātīgā un labsirdīgā attieksme pret dzīvi, kas raksturīga tikai viņiem un kas pašlaik nav sastopama nevienā citā latviešu teātrī

Kāda vēlēšanās rodas, ja jaunā režisore Zane Kreicberga ir iestudējusi divas izrādes, no kurām pirmā ir “nu tā, ne pārāk”, bet otrā ļoti laba? Nu, protams, viena vienīga – pēc iespējas ātrāk dzirdēt viņas “trešo vārdu”. (...)

(...) Zane gūst pat spožas uzvaras tieši tajos pašos mākslinieciskās “frontes” sektoros, kur pavasarī viņa kapitulēja. Arī jaunais iestudējums Jokdar Bustera pasaule, kas veidots pēc dāņu autora Bjārnes Roitera stāsta motīviem, tiek izrādīts Annas Eižvertiņas vadītajā neatkarīgajā teātrī studijā Skatuve. Scenogrāfa Dzintara Krūmiņa un režisores radošās sadarbības rezultātā tapušias telpas iekārtojums (un izmantojums) šajā sezonā pagaidām ir gandrīz vai vienīgais pierādījums, ka tomēr ir iespējams, runājot Laimdotas vārdiem, “šaurībā tikt pie pilnības”. Ir iespējams veikt uzdevumu, kas Latvijas teātriem šajā vēl nekad nebijušās nabadzības gadā ir kļuvis tik aktuāls kā nekad agrāk. (...)


Atpakaļ   
© Biedrība "Teātris "Skatuve"". Izstrādātājs: SIA "Profero", 2006.


Ja Slim Aktuali

NktsSrg VelasMzg

Veeja Ziedi

Apkj mlniec

PMT mlp aktl