Lapas karte  
 
 


Pieteikties
 
 
Latgales Laiks / 2006.gada 24.februāris
Teātris
Linda Kilevica

Daugavpilī 3.martā viesosies Rīgas neatkarīgais teātris "Skatuve". Viņi atvedīs mīļuma izjūtas caurvīto pasaku bērniem "…par Sunīti un Kaķīti" un lirisko komēdiju "Romantiķi" pieaugušajiem.

Izrāde "…par Sunīti un Kaķīti" pēc Karela Čapeka stāstu motīviem, pēc teātra "Skatuve" vadītājas Annas Eižvertiņas teiktā, ir saulaina un dzīvespriecīga izrāde bērniem un viņu vecākiem. Tas ir stāsts par to, kā Sunītis un Kaķīte gribēja visu darīt kā lieli cilvēki. Viņi viens ar otru mazgāja grīdu, tad – viens otru, tad – žāvējās saulītē, cepa visgaršīgāko svētku torti… Izrādi veidojusi režisore Māra Liniņa, tajā skan jaukas Kaspara Dimitera dziesmas, kuras nepavisam neesot līdzīgas tām, kas skan viņa beidzamajos albumos. Lomās – Marija Bērziņa (populārā aktiera Andra Bērziņa meita), Dainis Sumišķis (kādreizējais Daugavpils teātra aktieris) un Madars Zvagulis.

Edmunda Rostāna liriskā komēdija "Romantiķi" nav tik populāra kā šī autora luga "Sirano de Beržeraks" un arī Latvijā iestudēta tikai vienu reizi. Taču Annai Eižvertiņai ir raksturīgi "pieradināt skatuvei" lielisku, bet nepelnīti maz spēlētu dramaturģiju - jāatgādina kaut vai Šekspīra "Perikls" Daugavpils teātrī. "Romantiķi" ir izsmalcināta luga ar vieglu ironiju par cilvēka dabu. Režisore saka, ka vēlējusies "nemitīgi strādājošajiem latviešiem" iestudēt izrādi, kura būtu kulturāla izklaide un nebūtu stulba. "Romantiķi" esot izklaide patīkamā jutoņā, tajā skan baroka mūzika dzīvā izpildījumā, jo dzied ne tikai aktieri, bet izrādē piedalās "Jauno mūziķu sekstets". Izrādē spēlē labi pazīstami aktieri - Egils Melbārdis, kurš spēlēja Jāņa lomu Māra Čaklā mūziklā "Čigāns sapnī" Daugavpils teātrī un saņēma par to Spēlmaņu nakts balvu kā labākais jaunais aktieris, novadnieks – subatietis Jānis Reinis, uz skatuves dabūts režisors Valdis Lūriņš, kurš ir arī lielisks aktieris. Izrādē spēlē arī jaunā aktrise Liene Gāliņa, kura strādā Nacionālajā teātrī, Dainis Sumišķis un Ivars Kļavinskis vai Mārtiņš Vilsons.

Anna Eižvertiņa iestudēja izrādes Daugavpils teātrī 90.gadu sākumā, kā arī bija pedagoģe un iestudēja tagadējo Daugavpils jauno aktieru diplomdarba izrādi "Romeo un Džuljeta". Teātris “Skatuve” Rīgā ir viņas lolojums – viens no pirmajiem neatkarīgajiem profesionālajiem teātriem Latvijā. "Skatuve" kā izteikti nekomerciāls teātris pastāv jau gandrīz 15 gadus, iestudējot tikai augstas raudzes dramaturģiju, dodot iespēju sevi parādīt jaunajiem aktieriem un režisoriem, kuri absolvē Latvijas Kultūras akadēmiju. Teātris nevar atļauties uzturēt plašu trupu, tāpēc pieaicina izrādēm māksliniekus no citiem Latvijas teātriem.

Atpakaļ   
© Biedrība "Teātris "Skatuve"". Izstrādātājs: SIA "Profero", 2006.


Ja Slim Aktuali

NktsSrg VelasMzg

Veeja Ziedi

Apkj mlniec

PMT mlp aktl