Lapas karte  
 
 


Pieteikties
 
 
Festivāls "Homo Novus" - arī pie mums - "Skatuvē"!
30-Aug-2007


Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar teātri "Skatuve" piedāvā:

Starptautiskais Jaunā teātra festivāls "Homo Novus 2007", Rīgā, 19.-29. septembrī

Biļetes: www.bilesuserviss.lv
Informācija: www.homonovus.lv

Ceturtdien, 20. septembrī plkst. 19:00
Piektdien, 21. septembrī plkst. 19:00

Antons Čehovs un Kristians Smedss "KAIJA" Teātris Von Krahl (Tallina)

Izrāde igauņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Izrādes garums – 3,5 stundas ar vienu starpbrīdi
Biļetes Ls 10; Skolniekiem, studentiem un pensionāriem Ls 5

„Bēdziet, jaunas formas nāk!” saka rakstnieks iesācējs Trepļevs savai mātei, padzīvojušai aktrisei, kuru Smedsa „Kaijas” versijā spēlē mums no filmām „Kapteiņa Granta meklējumos” un „Labās rokas” pazīstamais Lembits Ulfsaks. Paaudžu sadursme gan dzīvē, gan mākslā ir viena no skaudrā un reizē uzjautrinošā iestudējuma galvenajām tēmām līdzās atziņai, ka dzīve ir bezjēdzīga, ja to nevar dalīt ar otru. Somu teātra kritika par iestudējumu saka: „Smedss nogalina teātri, tāpat kā to savā laikā izdarīja Čehovs.” Bet var arī teikt, ka Smedss kārtējo reizi pilnīgi no jauna izlasa klasiku un atklāj tajā līdz šim nepamanītu potenciālu.
Somu režisors – brīvmākslinieks Kristians Smedss (1970) jau kļuvis par pastāvīgu Homo Novus viesi (Kajāni teātra „Voiceks” (2003) un apvienības Houkka Bros „Svētceļnieks” (2005)). Viņa izrādes savieno domas dziļumu un precizitāti ar somiski huligānisku temperamentu.

Režisors un scenogrāfs Kristians Smedss (Helsinki)
Lomās: Konstantīns Trepļevs – Juhans Ulfsaks, Arkadina – Lembits Ulfsaks, Trigorins – Aleksandrs Ēlmā, Ņina – Rīna Maidre, Maša – Tīna Tauraite, Sorina – Helgi Sallo, Semjons – Tāvi Ēlmā, Jakovs – Erki Laurs

21. septembrī plkst. 16:30 - tikšanās ar režisoru Kristianu Smedsu Festivāla centrā kafejnīcā Andalūzijas suns. Sarunu vada režisore Ilze Rudzīte (angļu valodā).


Svētdien, 23. septembrī plkst. 16:00
Pirmdien, 24. septembrī plkst. 19:00

"REIZ BIJA" Krota Jūraka (Tallina/Vīne)

Izrāde angļu valodā
Izrādes garums – 45 minūtes
Biļetes Ls 5; Skolniekiem, studentiem un pensionāriem Ls 4

„Mēdz teikt, ka ļaudis, kas tiek galā ar lielām lietām, neprot tikt galā ar niekiem.” Pilnīga klusuma ieskauta jauna sieviete stāv un ilgi lūkojas publikā kā pārbaudot tās pacietību. Pēkšņi viņa iesaucas: „Tas vēl nav viss!” un sāk pasaku par princesi un dinozauriem. Lakoniskajam ievadam seko naivisma estētikā veidota videofilma, kas ceļ gaismā senaizmirstas patiesības.
Vīnē rezidējošā igauņu horeogrāfe Krota Jūraka (1981) veido konceptuālus darbus, no kuriem strāvo ironija un pašapziņa. Viņas uzmanību saista mākslinieka un skatītāja, publiskā un privātā attiecības. Par savām izrādēm Krota saka: „Mani interesē performances fenomens. Es meklēju saikni starp to, kas notiek uz skatuves, un to, ko redz un saprot skatītājs...”

Autore un izpildītāja Krota Jūraka (Tallina/Vīne)
Dramaturgs Berno Odo Polzers
Producenti: Kanuti Gildi SAAL un dietheater Wien


Piektdien, 28. septembrī plkst. 19:00
Sestdien, 29. septembrī plkst. 16:00

"STAĻINGRADAS KAUJA" Rezo Gabriadzes teātris (Tbilisi)

Krievu valodā ar tulkojumu latviski
Ilgums 1,5 stundas bez pārtraukuma
Biļetes Ls 10; Skolniekiem, studentiem un pensionāriem Ls 5

Uz miniatūras skatuvītes meistara Gabriadzes skumjās lelles un smalkie objekti stāsta dziļi personiskus mīlestības un zaudējuma stāstus, kas atklāj kumeļa Aļošas un viņa mīļotās cirka ķēves Natašas, prātā jukušā zaldāta Ješas, dekadentā gleznotāja un spiega Moldera un daudzu citu likteņus. Tie risinās uz Otrā pasaules kara kauju fona un rāda, cik trausla pasaules lielo notikumu virpulī ir ikviena – gan kareivja, gan skudras – dzīvība.
Mēs vairāk pazīstam Rezo Gabriadzes (1936) asprātīgi smeldzīgos kinoscenārijus, pēc kuriem uzņemtās filmas ir kļuvušas par gruzīnu kino klasikas pērlēm (Nebēdā, Kindzadza, Mimino u.c.). Astoņdesmito gadu sākumā, kad padomju cenzūra kino jomā kļuva nepanesama, Gabriadze pievērsās skatuvei un atvēra Tbilisi marionešu teātri. Par viņa izrādēm saka, ka lelles tajās ir daudz emocionālākas un pārliecinošākas, nekā līdzīgā situācijā spētu būt dzīvs aktieris.

Režisors un mākslinieks Rezo Gabriadze
Aktieri: Tamāra Amirajibi, Ia Kirvalidze, Badri Gvazava, Irakli Šarašidze, Vladimirs Meltsers
Producenti: Rezo un Leo Gabriadze

29. septembrī pēc izrādes teātrī Skatuve - tikšanās ar Rezo Gabriadzes teātri. Sarunu vada teātra un kino kritiķis Normunds Naumanis (krievu valodā).

Atpakaļ    Uz augšu   
© Biedrība "Teātris "Skatuve"". Izstrādātājs: SIA "Profero", 2006.


Ja Slim Aktuali

NktsSrg VelasMzg

Veeja Ziedi

Apkj mlniec

PMT mlp aktl